środa, 29 listopada 2017

Iwona Majewska-Opiełka - „O lepszym życiu: rozmyślania z psychologią w tle”


Rzekomo cudownych i niezawodnych poradników odnośnie tego, „jak żyć”, mamy na rynku wydawniczym co niemiara.
Jednakże książka Iwony Majewskiej-Opiełki różni się od większości z nich. Autorka, z zawodu psycholog, trener osobisty, specjalista w zakresie kierowania ludźmi, napisała 100 krótkich tekstów, które znacznie wykraczają poza konwencję „suchych porad”, mających ułatwić życie tym, którzy troszkę się w nim pogubili, albo pragną zwyczajnie dowiedzieć się czegoś więcej na temat meandrów ludzkiej osobowości.
Nieduże, dwu trzy stronicowe teksty są swoistym przewodnikiem na każdy dzień, co daje kilka miesięcy pracy nad sobą... Autorka proponuje, abyśmy starali się rozważyć jedno zagadnienie dziennie; zresztą, nie tylko rozważyć, ale spróbować zastosować je w praktyce. Oczywiście każdy może czytać tę publikację jak chce: od początku do końca, na wyrywki, wracać do poszczególnych rozdziałów...
„O lepszym życiu” to niesamowicie ciepła książka; empatia, którą wykazuje się autorka, ujmuje nas od pierwszej strony. Nie ma tutaj pouczeń, efekciarskiego mędrkowania, czy żargonu, który być może znamy z niektórych publikacji na temat rozwoju osobistego tudzież różnorakich szkoleń.
To raczej miła rozmowa, dialog z czytelnikiem, subtelnie podane porady, w jaki sposób możemy pomóc sami sobie, kiedy poczuliśmy że coś można by w naszym życiu zmienić, ulepszyć, czy też wesprzeć w tej kwestii inne osoby.
Polecam.
MK

Iwona Majewska-Opiełka - „O lepszym życiu: rozmyślania z psychologią w tle” 
Wydawnictwo Edipresse Polska, 2017 
ISBN: 978-83-7945-727-4

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz