piątek, 4 maja 2018

Piotr Adamczyk – „Powiem ci coś”

Czterdziestoletni pisarz wynajmuje pokój początkującej lecz bardzo uzdolnionej malarce. Dziewczyna tworzy obrazy dodając do farb fragmenty… DNA osób portretowanych.
W domu na przeciwko nikt nie mieszka, ale dziwnym trafem co miesiąc zachodzi tam listonosz i dostarcza rachunki za prąd.
Wysoko postawiony policjant ma wytatuowane na nodze dziwne wizerunki szpulek...
Rzeczy osobliwych lub co najmniej niepokojących jest w tej opowieści co niemiara. Miłość, zbrodnia, tajemnica… a wszystko to nader niejednoznaczne. Z jednej strony dajemy się porwać fabule, dygresjom, błyskotliwym anegdotom, a z drugiej coraz bardziej zdajemy się gubić, tak że niekiedy trudno jest poznać, gdzie kończy się literacka fikcja, a zaczyna świat realny.
Piotr Adamczyk oddaje w ręce czytelnika książkę nietuzinkową by nie rzec urzekającą. Umiejętność operowania słowem sprawia, że powieść pomimo swoistego „pogmatwania”, chce się przeczytać za jednym zamachem. Sprawnie snuta intryga, humor, ten czarny i ten zwyczajny, a także duża wyobraźnia autora i solidne literackie rzemiosło gwarantują doskonałą rozrywkę. Polecam!
MK

Piotr Adamczyk – „Powiem ci coś”
Wydawnictwo: Dobra Literatura, 2018
ISBN: 978-83-6589-724-4Brak komentarzy:

Prześlij komentarz