piątek, 22 września 2017

Alvaro Fernandez, Elkhonon Goldberg - „Fitness mózgu”

O ważnej książce warto przypominać. Do takich należy moim zdaniem popularnonaukowa książka Alvaro Fernandeza i Elkhonona Goldberga. Zawiera ona rzetelne i wszechstronne opracowanie zagadnienia istotnego zwłaszcza dla tych czytelników, którzy dobiegają tradycyjnego półmetka życia. Chodzi mianowicie o starzenie się mózgu i sposoby dbania 
o jego dobrą formę. Z opracowania dowiemy się, jak jest zbudowany i jak działa mózg oraz co sprawi, że będzie miał lepszą wydajność do późnej starości.

Drogi „pięćdziesięciolatku plus”, jeśli zdarza Ci się mimowolnie przestawiać słowa, a nawet całe zdania, w zamierzonej wypowiedzi... jeśli nie możesz sobie przypomnieć tekstu dobrze znanych piosenek, imion i nazwisk znajomych... jeśli coraz częściej „zapodziewasz” gdzieś drobiazgi, dekoncentrujesz się, a co za tym idzie, spada twoja wydajność... sięgnij po burzącą stereotypy książkę „Fitness mózgu”. Może okazać się, że po jej przeczytaniu, zaniechasz treningowego rozwiązywania krzyżówek, a wybierzesz się na kurs tańca towarzyskiego z kochaną osobą. To bardzo inspirująca i dająca nadzieję lektura, nie tylko dla starszych. 
W każdym wieku, od tego jak myślimy, zależy w dużym stopniu to, czy czujemy się szczęśliwi.
A.J.


Fitness mózgu”
Alvaro Fernandez, Elkhonon Goldberg, Pascale Michelon (współpraca)
Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2015
ISBN 978-83-01-18194-9

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz