piątek, 12 października 2018

Recenzja Marii Polnik - III miejsce w konkursie "Wszystkie książki mówią" w kategorii 9 - 12 lat


W poszukiwaniu przeznaczenia
Książka ,,Północ”, która została napisana przez Katie Cary, Cherith Baldry, Vicky Holmes i Tui T. Sutherland,występujące pod wspólnym pseudonimem Erin Hunter, należy do wspaniałej serii ,,Wojownicy” (sagi II- ,,Nowa Przepowiednia”). „Północ” jest książką fantastyczno-przygodową opowiadającą o dalszych losach czterech kocich klanów, widzianych oczami młodego kota-wojownika.

Akcja książki rozpoczyna się, gdy wszystkim kotom z czterech klanów wydaje się, że oto nastał czas pokoju. Nieoczekiwanie jednemu z bohaterów – o imieniu Jeżynowy Pazur, zostaje zesłany tajemniczy sen zwiastujący nadchodzące niebezpieczeństwo. Kocur, po poznaniu historii swego rodu, postanawia spełnić wolę przodków, wyrusza więc w sekrecie na wyprawę z kilkoma innymi wybranymi kotami. Po drodze przeżywają wspaniałe przygody, ale i napotykają wiele przeszkód, z którymi muszą sobie radzić sami. Czeka ich czas pełen wątpliwości i strachu. Czy uda im się dotrzeć do miejsca przeznaczenia, zanim będzie za późno? Czy uda im się zapobiec nadchodzącej katastrofie? Jak poradzą sobie w obliczu wyzwania? Każda chwila przybliża dzielnych podróżników do rozwiązania powierzonego im zadania, ale i ściąga na ich głowy większe niebezpieczeństwo. Niewątpliwym atutem książki jest bogaty w zabawne opisy język oraz żywe dialogi bohaterów.

Według mnie, lektura tej książki jest niesamowitym przeżyciem. Nieoczekiwane zwroty akcji i zapierające dech w piersiach tempo nie pozwalają oderwać się od niej ani na chwilę. Każdy miłośnik literatury znajdzie w niej coś dla siebie, nieważne czy będzie to dziecko, nastolatek, lub dorosły. Zachwycą się nią zarówno czytelnicy lubiący wartką akcję, jak i romantycy.
Książkę tę polecam zwłaszcza osobom lubiącym koty.Maria Polnik

"Północ" Erin Hunter
Nowa Baśń 2017
9788365122254

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz